Menu

Lista ansamblurilor folclorice din judetul Olt

  1. Ansamblul Folcloric Profesionist pentru Conservarea şi Promovarea Culturii Tradiţionale „Doina Oltului“ – Slatina – director -  Costinel ALECSANDRESCU.
  2. Ansamblul Folcloric „Căluşul“ – Casa de cultură Scorniceşti – director Ion LAZĂR
  3. Ansamblul Folcloric „Hora“ – Casa de Cultură Drăgăneşti Olt – director Elena JIANU
  4. Ansamblul Folcloric „Romanaţiul“ – Centrul Cultural „Radu Şerban“ Caracal – director – Ligia PAVEL
  5. Ansamblul Folcloric „Păunaşul“ – Clubul Elevilor Drăgăneşti Olt
  6. Ansamblul Folcloric „Plai de Dor“ – Grupul Şcolar IPTAPA – Slatina – director Nuşa ZAMFIRESCU
  7. Ansamblul Folcloric „Hora Florilor“ – Căminul Cultural Osica de Jos – director – Gheorghe GHIŢĂ
  8. Ansamblul Folcloric „Plai de Dor“ – Căminul Cultural Mărunţei – director – Vasilică CIUREZ
  9. Ansamblul Folcloric „Rândunica“ – Căminul Cultural Vâlcele
  10. Ansamblul Folcloric „Brâuleţul“ – Căminul Cultural Pârşcoveni – director – Florina ANGHEL
  11. Ansamblul Folcloric „Ghiocelul“ – Căminul Cultural Cezieni – director – Teodor ŢENEA
  12. Ansamblul Folcloric „Vlădileanca“ - Căminul Cultural Vlădila – director – Marin PETRAN
  13. Ansamblul Folcloric „Mărţişorul“ - Căminul Cultural Corbu – director – Gheorghiţa ANDREI
  14. Ansamblul Folcloric „Flori de Măr“ Căminul Cultural – Curtişoara – instructor Mariana PIRNĂ
  15. Ansamblul Folcloric „Olteţul“-  Căminul Cultural Morunglav –director – Gheorghe LANGĂ
  16. Ansamblul Folcloric „Junii Căluşari“- Căminul Cultural Sârbii Măgura – director – Florică TURUIANU
  17. Ansamblul Folcloric „Mărţişorul“ – Căminil Cultural Şerbăneşti – director – Marin STĂNESCU
  18. Ansamblul Folcloric „Pomul Vieţii“ – Casa de Cultură Balş – director – Maricica LĂBĂU
  19. Ansamblul Folcloric „Dârjovul“ –  Căminul Cultural Valea Mare
  20. Ansamblul Folcloric „Izvoraşul“ –Căminul cultural Ianca – director – Ion     IRIMIN
  21. Ansamblul Folcloric „Muguraşi“ – Căminul Cultural Optaşi Măgura – director – Florea RADU
  22. Ansamblul Folcloric „Dobruneanca“ – Căminul Cultural Dobrun – director – Aura ŞTEFAN
  23. Ansamblul Folcloric „Alunelul“ – Căminul Cultural Băbiciu – director – Gela STOICA
  24. Ansamblul Folcloric „Oltenaşii“ – Căminul Cultural Brastavăţu, director -  Bebe DINU
  25. Ansamblul Folcloric „Dunărea“ – Casa de Cultură Corabia – director – Marilena STOICA
  26. Ansamblul Folcloric „Oltenaşul“ – Casa de Cultură Vişina – director – Ionel MARCU
  27. Ansamblul Căluşăresc „Ilie Martin“ – Căminul Cultural Coloneşti – director – Constantin Dan BURDUCEL
  28. Ansamblul Folcloric „Gorganul Romanaţilor“ – Căminul cultural Braneţ – director – Victor STAN
  29. Taraful de la Morunglav – Liviu ENACHE, Gheorghe LANGĂ
  30. Taraful de la Iancu Jianu – Nicuşor FIERARU , Mitel DRĂGULIN

înapoi la partea de sus