Menu

Lista coregrafilor din judetul Olt

  1. Nichita DRAGOMIRA – maestru coregraf - Slatina
  2. Constantin BĂLĂRĂU – maestru coregraf - Slatina
  3. Ilie BRĂILEANU – maestru coregraf - Slatina
  4. Gheorghe GHIŢĂ – maestru de dans – Osica de Jos
  5. Florian TEODORESCU – maestru coregraf - Caracal
  6. Ilie NEGUŢ – maestru de dans - Scorniceşti
  7. Teodor ŢENEA – maestru de dans – Cezieni
  8. Sandu RIZEA – maestru coregraf – Slatina
  9. Daniela MÂNDROC – maestru coregraf - Slatina
  10. Lucian STROE – instructor coregraf - Caracal
  11. Dumitru IORDACHE – maestru de dans – Piatra Olt
  12. Florică TURUIANU – maestru de dans – Sârbii Măgura
  13. Constantin ISPAS – instructor coregraf - Vâlcele
  14. Gheorghe BARBU – instructor coregraf – Vâlcele
  15. Marin STĂNESCU – instructor coregraf - Şerbăneşti
  16. Marin PETRAN – instructor coregraf - Vlădila
  17. Marin SCARLAT – instructor coregraf – Optaşi Măgura
  18. Diana VÂLCIU – instructor coregraf - Slatina
  19. Ilie NEACŞA – instructor coregraf – Coloneşti
  20. George DULESCU – instructor coregraf- Sârbii Măgura
  21. Ion IRIMIN – instructor coregraf - Ianca
  22. Florea DIMA – instructor coregraf - Movileni

 

Citeşte mai departe ...

Festivaluri si concursuri

  1. SLATINA – CARACAL – CORABIA – „Zilele Poeziei în Olt“ –mai
  2. BALŞ – „Pomul Vieţii“ – mai
  3. IANCA – „Cântecele Dunării“ – mai
  4. RADOMIREŞTI – „Sărbătoarea  bujorului“ –mai
  5. SLATINA – CARACAL – CÂMPU - MARE – „Căluşul Românesc“ – iunie
  6. BĂBICIU – „Sărbătoarea teiului“ – iunie
  7. COLONEŞTI – Festivalul folcloric „Ilie Martin“ – iunie
  8. VĂLENI – Festival-concurs naţional „Nişte ţărani“- teatru şcolar, rural. – iunie
  9. CEZIENI – „Sărbătoarea iilor“ –iulie
  10. POBORU – „Firul de aur din lada de zestre străbună“ –iulie
  11. SCORNICEŞTI – „Sărbătorea pâinii“ – iulie
  12. ŞERBĂNEŞTI – „Sărbătoarea secerişului“ - iulie
  13. COTEANA – „Târgul de fete de la Coteniţa“ – 15 august
  14. PÂRŞCOVENI – „Întâlnire cu fiii satului“ – 15 august
  15. VĂLENI – „Sărbătoarea lubeniţei“ – 15 august
  16. CORABIA – „Corabia de Aur“ – muzică populară şi uşoară – septembrie
  17. CARACAL – „Radu Şerban“ – muzică uşoară – septembrie
  18. DRĂGĂNEŞTI OLT – „De la Drăgăneşti la vale“ – doine şi balade – octombrie
  19. SLATINA – „Oltenii &… Restu’ Lumii“ – creaţie literară, caricatură şi umor – târg al meşterilor populari din întreaga ţară – octombrie.
  20. SLATINA – Zilele „Eugen Ionescu“ – teatru – noiembrie
  21. SLATINA – Salon Naţional de Artă Fotografică „Fotografia ca document etnografic“ - decembrie
  22. SLATINA - Festivalul Obiceiurilor şi Tradiţiilor Creştine Româneşti – decembrie
  23. SLATINA – Gala premiilor anuale -  C.J.C.P.C.T.C.  Olt - decembrie .

Citeşte mai departe ...
Abonează-te la acest feed RSS